|
Marknaden stängd -
Bombay S.E.
12.21.23 2026-09-04
|
5-dagars förändring | Förändring 1 jan. | ||
| 15,70 INR | +1,95 % |
|
+3,36 % | −6,21 % |
| 08-11 | AvenuesAI Limited, Q1 2027 Earnings Call, Aug 11, 2026 | |
| 08-11 | AvenuesAI rapporterar resultat för första kvartalet 2026 | CI |
| Börsvärde | 54,67 md 579 mn 498 mn 469 mn 428 mn 801 mn 803 mn 5,54 md 2,15 md 28,05 md 2,17 md 2,13 md 90,37 md | P/E-tal 2026 * |
-
| P/E-tal 2027 * | 17,3x |
|---|---|---|---|---|---|
| Företagsvärde | 54,67 md 579 mn 498 mn 469 mn 428 mn 801 mn 803 mn 5,54 md 2,15 md 28,05 md 2,17 md 2,13 md 90,37 md | EV / Försäljning 2026 |
0,57x | EV / Försäljning 2027 * | 0,48x |
| Fri-Float |
46,51 % | Avkastning 2026 * |
0,64 % | Avkastning 2027 * | - |
Bombay S.E.INR
| Börs | Mnemo | Qualidade | |
|---|---|---|---|
Bombay S.E.
| CCAVENUE | Fördröjd | |
NSE India S.E.
| CCAVENUE | Fördröjd |
Senaste Transkript : AvenuesAI Limited
| 1 dag | +1,95 % | ||
| 1 vecka | +3,36 % | ||
| Pågående månad | +4,46 % | ||
| 1 månad | −10,95 % | ||
| 3 månader | +12,38 % | ||
| 6 månader | −2,91 % | ||
| Pågående år | −6,21 % |
| 1 vecka | 14,94 | 16,2 | |
| 1 månad | 14,82 | 17,72 | |
| Pågående år | 12,72 | 19,42 | |
| 1 år | 12,72 | 20,5 | |
| 3 år | 12,72 | 42,5 | |
| 5 år | 12,5 | 42,5 | |
| 10 år | 6,64 | 60,7 |
| Verkställande direktör | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Verkställande Direktör | 57 | 2023-08-08 | |
Sunil Bhagat
DFI | Finansdirektör/CFO | - | 2022-03-19 |
Shyamal Trivedi
CMP | Compliance Officer | 46 | 2015-10-01 |
| Styrelseledamot | Titel | Ålder | Sedan |
|---|---|---|---|
| Ordförande | 77 | 2010-06-30 | |
| Ordförande | 52 | 2023-08-08 | |
| Direktör/Styrelseledamot | 57 | 2018-02-14 |
| Datum | Insider | Typ | Huvudposition | Kvantitet | % av börsvärdet. | Betydelse |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25-08-22 | Försäljning | 112 000 | 0,0032% | |||
| 25-08-02 | Köp | 80 000 | 0,0023% | |||
| 25-08-02 | Köp | 100 000 | 0,0029% |
Lägg till i en lista 0 vald | Förändring | Utveckling 5 d | Varia. 1 år | Föränd. 3 år | Kapi.($) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| +1,95 % | +3,36 % | −2,73 % | +6,30 % | 567 mn | ||
| −1,13 % | +18,83 % | +20,39 % | +1 045,01 % | 112 md | ||
| −3,21 % | −6,99 % | −50,17 % | −39,51 % | 94,18 md | ||
| −1,57 % | −5,85 % | −25,49 % | +29,88 % | 38,27 md | ||
| −1,42 % | +17,12 % | −13,13 % | - | 26,21 md | ||
| −2,93 % | −7,23 % | −19,54 % | +228,96 % | 25,07 md | ||
| +1,14 % | −4,81 % | −16,46 % | +86,83 % | 24,59 md | ||
| −0,54 % | +0,99 % | −39,09 % | −24,78 % | 21,8 md | ||
| +0,70 % | +2,03 % | +19,05 % | +15,98 % | 20,49 md | ||
| +0,12 % | −1,89 % | −35,54 % | +94,37 % | 17,11 md | ||
| Genomsnitt | −0,70 % | +1,77 % | −16,27 % | +160,34 % | 38,04 md | |
| Viktad genomsnitt av Capi. | −1,48 % | +3,90 % | −15,05 % | +349,76 % |
| 2026 | 2027 * | |
|---|---|---|
| Nettoförsäljning | 73,79 md 782 mn 672 mn 633 mn 578 mn 1,08 md 1,08 md 7,48 md 2,9 md 37,86 md 2,93 md 2,87 md 122 md | 115 md 1,21 md 1,04 md 982 mn 897 mn 1,68 md 1,68 md 11,61 md 4,5 md 58,78 md 4,56 md 4,46 md 189 md |
| Nettoinkomst | 2,78 md 29,42 mn 25,32 mn 23,82 mn 21,76 mn 40,71 mn 40,82 mn 281 mn 109 mn 1,43 md 110 mn 108 mn 4,59 md | 3,17 md 33,57 mn 28,89 mn 27,18 mn 24,83 mn 46,45 mn 46,58 mn 321 mn 125 mn 1,63 md 126 mn 123 mn 5,24 md |
| Netto Skuld | - | - |
Anställda
764
Sektor
Finansteknik (Fintech)
Kalender
| Datum | Kurs | Förändring | Volym |
|---|---|---|---|
| 2026-09-04 | 15,70 INR | +1,95 % | 1 420 780 |
| 2026-09-03 | 15,40 INR | −0,71 % | 394 414 |
| 2026-09-02 | 15,51 INR | +1,17 % | 844 927 |
| 2026-09-01 | 15,33 INR | +2,00 % | 715 374 |
| 2026-08-31 | 15,03 INR | −1,64 % | 375 611 |
Försäljning
Köp

Genomsnittlig rekommendation
KÖPA
Antal analytiker
1
Senaste stängningskurs
15,70INR
Genomsnittlig riktkurs
20,00INR
Spread / Genomsnittligt Mål
+27,39 %
Kvartalsintäkter - Överraskningsgrad
Välj din utgåva
All finansiell information anpassad till den nationella nivån

















