Steven Dryson

Steven Dryson

Företagsledare/Principal på
Apax Partners LP
53 år
Consumer Services
Commercial Services
Health Services

Profil

Dr. Steven Dryson is Partner at Apax Partners LP.
He is on the Board of Directors at Unilabs SA. Dr. Dryson was previously employed as Business Analyst by McKinsey & Co., Inc. He received his undergraduate degree from the University of Oxford and a doctorate degree from the University of Cambridge.

Aktiva positioner av Steven Dryson

FöretagPositionStart
Företagsledare/Principal 2000-05-01

Tidigare kända positioner av Steven Dryson

FöretagPositionSlut
Företagsledare/Principal -
Direktör/Styrelseledamot -
Se detaljerna i Steven Drysons erfarenhet

Steven Drysons utbildningar

Erfarenheter
Innehade positioner

Aktiva

Inaktiva

Börsnoterade företag

Privata företag

Relationer

8

Första gradens relationer

5

Företag kopplade till första graden

Man

Kvinna

Styrelseledamöter

Chefer

Kopplade företag

Privata företag5

Commercial Services

Health Services

Consumer Services

Consumer Services

Finance

  1. Börsen
  2. Insiders
  3. Steven Dryson